Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Aeroplani përplaset me SKELËN, 1 i vdekur dhe 2 në gjendje kritike për jetën

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një person ka vdekur dhe 2 të tjerë janë plagosur rëndë pasi një aeroplan i vogël u përplas me një skelë në Queens, afër Riverside Drive në lagjen Whitehouse në New York, SHBA.  

 

Sipas asaj që raportojnë mediat amerikane, aksidenti ndodhi rreth orës 3 të pasdites së të dielës (4 tetor).Nga përplasja e fortë ka humbur jetën një grua, e identifikuar nga policia si 61-vjeçarja, Maggie O’Neill. Ndërkohë dy personat e tjerë, mes të cilëve edhe poloti, pronar edhe i mjetit fluturues, Giuseppe Oppedisano gjenden në spital në gjendje të rënduar shëndetësore.

Autoritetet thanë se dëshmitarët përshkruan aeroplanin që udhëtonte “mjaft shpejt”, pësoi dy lëkundje në ajër para se të godiste skelën. Fqinjët thonë se piloti jeton afër dhe shpesh fluturon me aeroplan në zonë.Nuk është e qartë arsyeja e daljes së aeroplanit në fluturim.

EjgxhfCXsAAkI-R_copy.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img