Aeroplani i zhdukur me 122 persona, Birmania gjen rrënojat dhe trupat e parë

Publikuar tek: bota, më 08:38 08-06-2017 Aeroplani i zhdukur me 122 persona, Birmania gjen rrënojat dhe trupat e parë

Ushtria e Birmanisë tha se ka gjetur rrënojat e aeroplanit të zhdukur ditën e djeshmenë Detin Andaman, me 122 njerëz në bord.

Ushtria, përmes një postimi në Facebook, tha se ka gjetur edhe disa trupa.

Aeroplani ka humbur kontaktet me kontrollorët tokësorë, ndërsa ka qenë duke fluturuar nga qyteti Mieik për në Jangon. Po ashtu, mësohet se më shumë se gjysma e udhëtarëve kanë qenë nga familjet ushtarake dhe se në mes tyre pasagjerë kanë qenë edhe 15 fëmijë.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjedhjet në Britani, kush do t’i udhëheqë negociatat për daljen e këtij vendi nga BE
Princ Herry bën gjestin e mrekullueshëm, në mes të shiut ndalon përballë 97-vjeçares (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01274299621582
array(1) { ["section"]=> string(81) "aeroplani-i-zhdukur-me-122-persona-birmania-gjen-rrenojat-dhe-trupat-e-pare-81681" }