Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Adoleshentët sulmojnë me thika të miturit për t’i grabitur, ‘banda’ drejtohej nga një 16-vjeçar shqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

af116f9b52295343921a5b2a90d82f8a

Një incident i përgjakshëm, por fatmirësisht pa viktima ndodhi disa ditë më parë në Sheshin “Venizelos” në Argyroupoli. 

Policia arriti të identifikojë dhe arrestojë shtatë të mitur të cilët dolën para hetuesisë për të mitur në Greqi. Gjithashtu, pas goditjes me thikë ndaj 17-vjeçarit në Argyroupoli nga anëtarët e bandës nga Glyfada me qëllim grabitjen e tij, u kryen 175 kontrolle individuale dhe në banesa.

Gjashtë janë grekë dhe i shtati, i cili thuhet se është udhëheqësi, është një shqiptar i lindur në 2004. Sipas informacioneve ai është pa letra dhe pa dokumentacionin e nevojshëm.

Rreth 30 persona nga banda e të miturve u larguan nga Ano Glyfada dhe sulmuan dy të mitur në Argyroupoli për të marrë paratë dhe celularët e tyre.

I dyti nga viktimat ishte me shumë fat për shkak se goditja me thikë në qafë nuk i preku arterien karotide, çka mund t’i rrezikonte jetën.

Më shumë

spot_img
spot_img