Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
17 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

Administrata e Zonave të Mbrojtura jep ALARMIN: Zjarri në Dukat po i afrohet banesave (FOTO-VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Administrata Rajonale e Zonave të Mbrojtura në Vlorë, njofton publikun se zjarri në në Karaburun po rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë, pranë lagjes “Kanal”.

Një apel ky dhe për autoritetet përkatëse që të marrin masat e duhura për vënies në kontroll të situatës. Forcat e zjarrëfikses janë sinjalizuar tashmë për të qenë në gadishmëri.

Gjithashtu i kërkohet banorëve të zonës dhe vizitorëve që të jenë vigjilentë dhe në gatishmëri.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img