Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Acarohen marrëdhëniet? Mali i Zi gardh me tela e gjemba në kufi me Shqipërinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mali i Zi po planifikon të ndërtojë një gardh me tela e gjemba në kufi me Shqipërinë. Shkak i këtij veprimi janë bërë emigrantët e shumtë të paligjshëm që po kalojnë përmes vendit të tyre për në Bashkimin Evropian. Tashmë shumë emigrantë nga Lindja e mesme kanë gjetur një shteg të ri ballkanik që shkon nga Greqia përmes Shqipërisë, Malit të Zi dhe Bosnjës për të shkuar në shtetet e BE-së

“Në rast të një fluksi më të madh të emigrantëve, mund të ngremë një gardh me tela të mprehtë në kufi me Shqipërinë”, ka thënë për televizionin shtetëror Vojislav Dragoviç, Shef i Departamentit për Mbikëqyrje të Kufirit Shtetëror në Mal të Zi.

Më shumë

spot_img