Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Acarohen francezët, gazetarja u kërkon myslimaneve që të heqin shamitë në nder të mësuesit të vrarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deklarata e gazetares franceze, Elisabeth Levy ka sjellë reagime të shumta në këtë vend.

Ajo është shprehur se shamia është uniforma e armiqve të Francës dhe se gratë myslimane në vend mund t’i heqin ato për disa ditë në nder të mësuesit që iu pre koka më 16 tetor.

“Shumë myslimanë thonë: Ne jemi Francezë si të tjerët, ne jemi pjesë e komunitetit kombëtar. Për shaminë, e cila është gjithashtu uniforma e armiqve të Francës, unë jam e befasuar që as edhe një person nuk thotë që në kujtim të Samuel Paty-t, unë heq shaminë duke u treguar e arsyeshme për një javë ose disa ditë”- ka thënë Levy.

Pas përhapjes së videos në rrjetet sociale, komentuesit janë shprehur se gazetarja Levy është paraqitur në ekran e dehur ose e droguar. Një deklaratë e tillë ndezi gjakrat në Francë dhe ka sjellë reagime të shumta nga qytetarët.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img