Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
42 %
1kmh
20 %
Die
18 °
Hën
17 °
Mar
11 °
Mër
12 °
Enj
12 °
E diel, 2 Prill, 2023

Acari do të mbërthejë Shqipërinë, ja kur do të kemi reshje bore në Tiranë

Lajme të ngjashëm

Edhe pse paksa me vonesë dimri preku Shqipërinë dhe prej një muaji tashmë temperaturat e ulta janë prezente në të gjithë vendin.

Veriu i Shqipërisë dhe Juglindja kanë patur reshjet e para të borës për këtë vit të cilat fatmirësisht nuk kanë krijaur probleme në qarkullim apo në furnizimin me energji elektrike.

Ndërkohë sipas parashikimit të motit gjatë ditëve në vijim do të kemi një rënie drastike të temperaturave ku reshjet e borës do të jenë prezente edhe në kryeqytet.

Ditën e hënë dhe të martë, pra ditët e para të muajit shkurt reshje bore do të ketë edhe në Tiranë ku termometri do të shënojë me minus.

Më shumë