Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
4.1kmh
75 %
Pre
26 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Abuzuan me pronat, lirohen 2 prej 5 të arrestuarve në Korçë (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

459ecc50c2797ae5a0cf54216e606ca1

Gjykata e Apelit të Korçës ka lënë të lirë 2 nga 5 të arrestuarit për abuzime me pronat në hipotekën e qytetit juglindor.

Mësohet se janë lënë të lirë kundrejt një garancie pasurore, Leftjon Bardho dhe Andrea Zallemi.

 Ndërkohë Apeli la në fuqi masën e sigurisë  arrest me burg për tre të tjerët si; Ersild Gorari dhe Erjon Arif dhe Arsidesa Hysi.

Abuzuesit e pronave kanë qenë në kontroll të rreptë nga strukturat ligj zbatuese dhe për këtë janë shoqëruar dhe proceduar shumë funksionarë nga veriu deri në jug të vendit.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img