Tirana
few clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Abuzimi me çmimet, Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet për tregun me shumicë dhe pakicë të materialeve paramjekësorë FOTO-VENDIMI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

185628305b17c9da97f4c99b0eab41b1

Autoriteti i Konkurencës ka nisur hetimet për për tregun me shumicë dhe pakicë të materialeve paramjekësorë.

Në mbledhjen e djeshme, Autoriteti i Konkurrencës ka shqyrtuar çështjen mbi monitorimin e këtij tregu, ku pas konstatimeve janë vënë re disa shkelje.

Në njoftimin e Autoritetit të Konkurrencës thuhet se është konstatuar se farmacitë kanë mungesë të materialeve që tregtohen me pakicë, ndërsa në farmacitë që i disponijnë këto materiale vihet re një rritje e çmimit.

Hetimi do të bëhet në periudhën kohore 1 janar 2020 – 31 maj 2020.

Në Shqipëri është vënë re një rritje e çmimeve në të gjitha artikujt, pas shpërthimit të koronavirusit.
89971614_875640139549259_732072013052510208_n.jpg90384178_946217059114686_2145111331403988992_n_copy.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img