Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Abuzimi me 16-vjeçaren në Drenas, lirohen polici dhe profesori

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-polici, Vesel Veseli dhe profesori Shkëlzen.Xh., të dyshuar për përdhunim të një 16 vjeçareje, nga Drenasi janë liruar përkohësisht nga organet e drejtësisë.

albsig

Sipas mediave në Prishtinë ndaj tyre është caktuar masa ‘arrest shtëpie’.

Konfirmimin për ndryshimin e masës e ka dhënë Imer Beka, kryeprokuror i Prokurorisë Themelore në Prishtinë. “Sot prokurori i rastit ka bërë kërkesën për ndryshim të masës, arrest shtëpiak”, është shprehur Beka.

E mitura nga Drenasi me inicialet A.G dyshohet se fillimisht u dhunua nga mësuesi saj e më pas edhe nga polici. Kujtojmë se Veseli ishte arrestuar para tre muajsh pasi dyshohej se kishte shfrytëzuar pozitën e tij duke abuzuar me vajzën madje duke e lënë atë shtatzëne, e më pas e kishte detyruar të abortonte.

Rreth këtij rasti janë duke u ndjekur penalisht edhe një avokat dhe doktor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img