Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Abuzimi i 16-vjeçares, Kuvendi i Kosovës në seancë të jashtëzakonshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

7fcf7e4acd4a6e1b576a10cf7a0fe388

Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme plenare.

Kryesia e Kuvendit ka vendosur që të mbahet seancë e jashtëzakonshme për 16-vjeçaren nga Drenasi.

Deputetët e opozitës kanë kërkuar seancë për 16-veçaren nga Drenasi, tashmë 18 vjeçe, e cila ka deklaruar se nga viti 2016 ishte shfrytëzuar nga një mësues në shkollën ku vijonte mësimet, e më pas edhe nga një polic, ku kishte shkuar për të bërë denoncim.

Polici e fotografoi të zhveshur vajzën që kishte shkuar për të bërë denoncim dhe më pas e shantazhonte duke i kërkuar të kryente marrëdhënie seksuale me të.

Seanca nis në orësn 12:00. Ndërsa dje në Kosovë u mbajtën protesta me një pjesëmarrje të madhe kundër abuzimit seksual ndaj grave.

Vlen të theksojmë se ky është një leksion që na vjen nga Kosova, pasi për rastin e ngjashëm që ndodhi në Kavajë, i cili ka tronditur po ashtu opinionin publik, politika prej ditësh mundohet të adresojë fajin.

Më shumë

spot_img