Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Abuzimet seksuale me të mitura, këmbanë alarmi, qytetarët mbushin rrugët e Tiranës: Edukoni djalin!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ngjarjes së rëndë ku një 15-vjeçare u përdhunua nga i dashuri i saj dhe katër persona të tjerë, sot në “Sheshin Skëndërbej” qytetarë dhe aktivistë kanë marshuar në shenjë proteste ndaj abuzimeve seksuale ndaj të miturve.

Me pankarta në duar dhjetra vajza të reja u bëjnë thirrje institucioneve të marrin masa që këto raste mos ndodhin më në Shqipëri dhe që të jetojnë pa frikë.

“Mos ma vrit fëmijërinë” “Edukodjalin” “Stop”, ishin shkrimet që dhjetra vajza mbajnë në duar.

Mesazhi i kësaj proteste është mbrojtja e vajzave dhe çdokush të raportojë për rastet e dhunës.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img