Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Abuzim me tendera, SPAK nis hetimet për ish ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Arsen Rusta thotë se SPAK ka nisur hetimin ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj.

Sipas Rustës, ish-ministri akuzohet për shpërdorim detyre dhe sipas tij bëhet fjalë për 2 tendera të firmosura, për sterilizimin dhe check up.

“Te sterilizimi dhe chek up, kemi në hetim ish-ministrin Ilir Beqaj. Është si person i dyshuar për shpërdorim detyre në tenderin për këto 2 tendera të lidhura, sterilizimi më vete dhe check up më vete”, tha Rusta në emisionin ‘Repolitix’.

Kujtojmë që Beqaj ka shërbyer si Ministër i Shëndetësisë nga 15 shtator 2013 deri më 12 mars 2017, në mandatin e parë të qeverisë “Rama”.

Më shumë




spot_img








spot_img