Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Abu Dhabi josh turistët e huaj, ofron vaksina falas kundër Covid-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Abu Dhabi, kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe ofron vaksina COVID-19 falas për turistët.

Turistët me viza dhe ata me pasaportë për në Abu Dhabi kur mbërrijnë në Emiratet e Bashkuara Arabe, mund të rezervojnë vaksina falas, sipas informacionit të siguruar nga Kompania e Shërbimeve Shëndetësore Abu Dhabi (SEHA), e cila operon me infrastrukturën e shëndetit publik të Emirateve.

Humbjet e punës dhe kufizimet e udhëtimit gjatë pandemisë nënkuptojnë se vizat e qëndrimit të disa njerëzve kanë skaduar ose janë anuluar.

Autoritetet Shëndetësore të Emirateve të Bashkuara Arabe thanë këtë muaj gati 85% e popullsisë së pranueshme kishin marrë të paktën një dozë vaksine, por nuk thanë se sa kishin marrë dy doza.

Infeksionet janë rritur në Emiratet e Bashkuara Arabe muajin e kaluar dhe Abu Dhabi, ka ende kufizime për hyrjen, duke përfshirë karantinën në shtëpi dhe testimin e PCR pas mbërritjes atje.

Më shumë

spot_img
spot_img