Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
34 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Abigela Voshtina, drejtore e Teatrit të Operas dhe Baletit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Abigela Voshtina do të jetë drejtuesja e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, shkruan newsbomb.al. Emri i saj është firmosur nga kryeministri Edi Rama, pas një gare ku morën pjesë dhe 6 kandidatë të tjerë përveç saj.

Në fakt, Voshtina ka qenë Drejtoreshë Artistike e TKOB, dhe ishin vetë artistët e  Orkestrës Simfonike të TKOB që kanë dashur largimin e saj në 2017-ën. Ata kanë bërë edhe një peticion ku e akuzonin për përdorim të postit për përfitime personale, shkelje të rregullores, probleme komunikimi etj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img