Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Abazovic refuzon postet e ofruara nga qeveria e re në Mal të Zi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f1ed3c24a70b5b4dd21195e0184cc401

I mandatuari për krijimin e qeverisë së re në Mal të Zi, Zdravko Krivokapic, mësohet t’i ketë ofruar tre ministri dhe postin e zv.kryeministrit, koalicionit, “Bardh e Zi”, i cili kryesohet nga politikani shqiptar, Dritan Abazovici.

Sipas mediave lokale, liderët dhënë ndonjë përgjigje deri në orën 18:00, kohë të cilën Krivokapic e kishte parashikuar për të zbuluar emrat e përbërjes së qeverisë.

Platformës “Bardh e Zi” i është ofruar pozicioni i zëvendëskryeministrit për sektorin e sigurisë si dhe Ministrinë për të Drejtat e Njeriut dhe të Pakicave, Bujqësinë dhe Mbrojtjen.

Por, URA, e cila është pjesë e koalicionit, “Bardh e Zi”, iu përgjigj negativisht kësaj oferte, duke kërkuar më shumë poste ministrore.

Kurse, koalicionit “Paqja është kombi ynë” iu ofrua Ministria e Drejtësisë, Kulturës, Zhvillimit të Qëndrueshëm dhe departamentet e mbetura.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img