Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Abazoviç modest, Rama e merr me zor për të prerë shiritin e inagurimit të pikës së re kufitare (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ndodhej sot në Grabom të Malësisë së Madhe, pasi është hapur pika e përbashkët kufitare, në vazhdën e lehtësimit të lëvizjes drejt një Ballkani të Hapur.

Përmes kësaj pike Rama tha se njerëzit do të lëvizin lirisht, teksa ka shtuar se shumë shpejt do të fillojë ndërtimi i urës përmes së cilës do të lidhet Velipoja me Malin e Zi.

Pas përfundimit të prononcimit për mediat, Rama ka shkuar të presë shiritin e inagurimit, por ka thirrur me zor zv.kryeministrin Dritan Abazoviç që dhe ai t’i bashkohej ceremonisë së shkurtër simbolike.

Ata kanë bashkuar duart dhe kanë prerë shiritin më pas janë përqafuar për këtë arritje të radhës.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img