Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Abazoviç merr pjesë në festën për Pavarësinë e Shqipërisë në Podgoricë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një pritje të organizuar nga Ambasada e Shqipërisë në Mal të Zi, me praninë e autoriteteve të larta politike, trupit diplomatik, përfaqësuesve të shquar të shoqërisë civile, të popullit shqiptar atje, u festua 110 vjetori i Pavarësisë dhe Dita e Flamurit.

Në pritje mori pjesë dhe kreu i qeverisë së Malit të Zi, Dritan Abazoviç.

Në fjalën e tij përshëndetëse, ambasadori i jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë, Ridi Kurtezi vlerësoi nxitjen që kanë marrë marrëdhëniet dypalëshe shqiptaro malazeze me ardhjen në krye të ekzekutivit, të zotit Abazoviç, posaçërisht në fushën e infrastrukturës që lidh dy vendet. Ura mbi Bunë, Buna e lundrueshme, ishin dy projektet që theksoi si drejtime të reja të bashkëpunimit, ambasadori në fjalën e tij.

Ai shprehu fjalë simpatie për kontributin e shqiptarëve në stabilitetin dhe qeverisshmërinë e vendit mik, me të cilin vitin që vjen dy qeveritë do të zhvillojnë mbledhje të përbashkët.

Më shumë


spot_img

spot_img