Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Abakarov shpallet kampion i botës mundje, ngre flamurin shqiptar në Beograd

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sportisti Zelihmkan Abakarov është shpallur kampion i botës në mundje duke ngritur flamurin shqiptar, dhe duke i dhuruar vendit tonë të parën medalje të artë.

Abakarov, i cili është me origjinë nga Dagestani, mundi amerikanin Thomas Patrick Gilman në finale duke arritur vendin e parë.

Më shumë
spot_img
spot_img