Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

A u vonohet rroga deputetëve? Dashamir Shehi jep përgjigjen dhe shuan kureshtjen e të gjithëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Dash Shehi në një intervistë ka folur ndryshe nga sa jemi mësuar.

I ftuar në “Why Not” ai ka folur për punën si deputet, teksa tha se këtë profesion e bën me dëshirë të madhe dhe se nuk është lodhur dhe pse ka 32 vite në politikë.

I pyetur nga moderatorja nëse ua vonojnë rrogën deputetëve, Shehi me nota humori tha se disa nuk e kuptojnë nëse vonohet apo jo, pasi nuk kanë nevojë.

“Shumica prej tyre, as që e presin ditën e rrogës dhe nuk e kanë problem diçka të tillë. Ndodh që të futet rroga me datën 7 dhe ata e marrin me 17, pasi nuk kanë nevojë”, ka thënë ai.

Më shumë


spot_img

spot_img