Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

“A nuk ke vdekur akoma”, “çmendet” shqiptari në Britani, qëllon 29 herë me thikë bashkëshorten

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar në Britani ka goditur me thikë 29 herë bashkëshorten e tij, duke i shkaktuar plagë të rënda që i rrezikuan jetën.

“The Mirror” shkruan se autor është Zef Gjoni, 28 vjeç, i cili tentoi të vrasë Denisa Fulin  duke e plagosur me thikë dhe duke tentuar ta mbysë me jorgan.

albsig

Një gjykatë u tha se Gjoni, një shtetas shqiptar, i  i ka shkaktuar plagë që i rrezikuan jetën gruas së tij.  Gjykata e Croydon Croën vendosi që shqiptari të dënohet me 19 vite burg.

Prokuroria tha se Gjoni e goditi vazhdimisht Fulin me dy thika nga kuzhina, duke mbajtur nga një në secilën prej duarve të tij, përpara se të tentonte ta mbyste me jorgan, teksa thërriste “A nuk ke vdekur akoma”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img