Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

A ndihet i kërcënuar? Alibeaj shfaqet i shoqëruar nga garda, rrëfen lëvizjen e radhës të Partisë Demokratike

Lajme të ngjashëm

Krytari i Komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë ka dalë në një deklaratëpër mediat.

Ai tha se ditën e nesërme do të mblidhen forume të tjera të PD dhe se vendimi do të merret ditën e nesërme.

“Nesër do të jetë mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve. Çështja e zgjedhjeve është përgjegjësi e madhe dhe diskutimi do të bëhet me të gjitha forumet. Nesër do të jetë mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve. Do të sjellin edhe ata atë që është nevoja dhe interesi. Derisa të zyrtarizohen duroni”, tha Alibeaj.

Ndërkaq i pyetur se përse shoqërohej nga garda dhe nëse ndihej i kërcënuar, ai tha se kjo është vetëm për shkak të procedurës ligjore.

“Nuk kam dashur t’i mbajë, por është detyrim i gardës që në situata zgjedhorë duhet të shoqërohet”, tha ai.

A ndiheni i kërcënuar?

“Asnjëherë, kurrë!”, deklaroi Alibeaj.

Më shumë