Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

A mund të infektohesh nëse merr dy dozat e vaksinës? Përgjigjet Skënder Brataj: Njerëzit duhet ta kenë të qartë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Shqipëri ka nisur vaksinimi masiv, ku shifra e të personave që kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës ka arritur në 100 mijë.

Kreu i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj ka bërë apel që të ruhet distance sociale dhe të shmangen grumbullimet, sidomos tani që është fushata elektorale.

Ai tha në “Real Story” se njerëzit duhet ta kenë të qartë se mund të infektohen dhe riinfektohen edhe nëse i kanë marrë të 2 dozat e vaksinës.

“Njerëzit duhet të kenë të qartë se edhe me vaksinim, me dy doza, ekziston rreziku i infektimit, askush nuk përjashtohet nga riinfektimi. Distancimi social është i pari që të mban larg infektimit. Duhet bërë thirrje që në një fushatë politike të ruhet distanca dhe të mbahen maskat”, tha Brataj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img