Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

A mund ta zgjedhim vaksinën kundër Covid-19? Flet shefja e vaksinimit: Do të marrim VETËM atë që na ofrohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shefja e programit të vaksinimit në ISHP, Erida Nelaj ka folur në lidhje me ecurinë e procesit të marrjes së vaksinave. Ajo u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve nëse një person mund ta zgjedhë vetë vaksinën që do të marrë.

Nelaj u përgjigj duke thënë se nuk është mundësia për të zgjedhur, por duhet të marrim atë që na ofrohet.

“Nuk kemi nevojë të presim disa persona për të ndarë dozat. Është shumë i lehtë në përdorim.

Në turnin e tretë do të jetë thirrja e personave për t’u vaksinuar, pasi edhe ajo është një punë më vete.

Jemi në pritje sërish të Pfizer dhe do kemi sërish edhe Astra Zveneca. Njerëzit të lidhen me mjekun e familjes. Doza e dytë do të jetë e njëjtë me atë të parën.

Ne do të ndjekim rregullin që doza e parë Pfizer, e dyta do jetë Pfizer, po ashtu edhe me Astra Zvenecën. Në këtë situatë ne nuk mund të zgjedhim, por do të bëjmë atë që na ofrohet.

Kur vendoset për t’u shtyrë vaksinimi është gjykimi i mirë për t’u bërë vaksinimi”,- tha ajo.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img