Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

A mendoni se Vladimir Putin është vrasës? Boris Johnson jep përgjigjjen e papritur

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri britanik Boris Johnson, u pyet nga gazetarja e CNN gjatë takimit në Samitin e G7 nëse presidenti Putin është vrasës.

Kjo pyetje vjen si analogji e deklaratës së Joe Biden i cili më herët tha se Putin është vrasës, por më pas e tërhoqi deklaratën.

“Mendoj që presidenti Putin ka bërë gjëra dhe jam i sigurt që ka miratuar helmimin në Solsberry, që ka çuar në vdekjen e Skripalit. E keni parë se çfarë ka ndodhur me kundërshtarin politik të tij, Alexei Navalny, i cili është në burg me akuza të trilluara”, tha kryeministri britanik.

Sipas Johnson, në takimin mes presidentit amerikan dhe atij rus, Putin do të dëgjojë “kritika të ashpra”.

“E përkrahi plotësisht. Edhe unë kam bërë të njëjtën gjë, kur për herë të fundit jam takuar me Putinin”, ka shtuar Johnson.

Më shumë

spot_img
spot_img