Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

A keni frikë nga drejtësia? Përgjigjet Berisha: S’i njoh vetes imunitet, por jam i pastër me Gërdecin dhe 21 Janarin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi mbrëmjen e sotme se nuk ka asnjë lidhje me hapjen çështjeve të Gërdecit dhe 21 janarit, për të cilat është akuzuar shpesh herë edhe nga mazhoranca.

Berisha tha se akuza e Ina Ramës për Gërdecin është “vrasje me dashje”, të cilën gjykatësi e shndërroi në “vrasje pa dashje”, teksa shtoi se nuk i njeh vetes asnjë imunitet.

Pyetje: A keni frikë nga drejtësia?

Berisha: Unë s’kam asnjë lidhje me hapjen e çështjeve të Gërdecit dhe 21 janarit. Kur unë thoja se nuk kam pasur asnjë informacion për gjendjen. Ka pasur ndonjë gazetar që thoshte të kundërtën, por nuk kam pasur. Thonë se kam fshehur një dokument, por është një gënjeshtër e turpshme.

Akuza e Ina Ramës për Gërdecin është vrasje me dashje. Natyrisht që gjykatësi e shndërroi në vrasje pa dashje dhe janë dënuar 40 persona. Nuk i njoh vetës asnjë imunitet dhe parashkrim, ta harrojnë se ka imunitet Sali Berisha. E gjithë kjo tymnajë përtyp plehun e vjetër.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img