Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

A ka përgatitur PS listat e kandidatëve për deputetë? Balla: Ne respektojmë afatet e Kodit Zgjedhor, PS ka vetëm një aletat…(E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9b6badb3d7f4791bc9a79f76ae51ba5d

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla tha se listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste do të jenë risi.

Ai tha se PS do të respektojë afatet teksa us hpreh se PS ka aleat vetyëm qytetarët. Balla e ka konsideruar të pafalshme që shqiptarë që jetpjnë jashtë të mos marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit.

“Ne respektojmë afatet e vendosura nga Kodi Zgjedhor. PS ka vetëm një aleat, njerëzit e zakonshëm të këtij vendi. Kemi marrë impute edhe nga platforma “Shqipëria që duam. Është e pafalshme që politika shqiptare nuk i ka dhuruar mundësi shqiptarëve jashtë që të marrin pjesë në zgjedhje. Është e pafalshme që PD dhe LSI kundërvihen ndaj vullnetit për shqiptarët që jetojnë jashtë. Listat do jenë risi. Kemi punë për të bërë, andaj na duhet ky mandat”, u shpreh Balla.

Balla ndër të tjera ka folur edhe [për Reformën në Drejtësi, ku tha se po shkon përpara dhe se arrestimet nga SPAK për gjyqtaren Enkelejda Hoxha dhe ‘grupin’ e saj është kuptimplotë.

“Goditjet e SPAK kanë çuar përpara drejtësinë në vend. Këta që takojnë prokurorë të shkarkuar nëpër skuta, bëjnë sikur duan drejtësinë. Goditja e një gjyqtareve të korruptuar ishte kuptimplotë se SPAK godet çdo strukturë të korruptuar. Programi i PS është vazhdimi i reformave në dobi të vendit. Berisha e la ekonominë në pikën më të ulët me shpresën se do të shkatërrohej ekonomia kombëtare, por ne ringritëm financat”, tha Balla.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img