Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

A ka patur ngacmime seksuale në kinematografinë shqiptare? Ja si përgjigjet Tinka Kurti

Lajme të ngjashëm

Në kinematografinë botërore prej disa kohësh janë shtuar akuzat për ngacmime seksuale. Ndërsa për Shqipërinë bëri bujë lajmi se dhe aktorja e njohur me famë botërore Eliza Dushku ka rënë pre e përdhunimit në moshën 12-vjeçare.

Por a ka patur ngacmime seksulae në kinematografinë shqiptare?

Lidhur me këtë ka folur diva e kinematografisë, Tinka Kurti, ku shprehet se raste të tilla nuk ka patur asnjëherë.

“Absolutisht jo. Nuk guxonte askush. Flas për vete dhe për shoqet e mia. Gjatë gjithë karrierës teatrale dhe kinematografike nuk kam dëgjuar diçka të tillë. Ne rrinim bashkë edhe 9 muaj në sheshxhirime, kur bënim filma. Se kishte dubla pafund. Nuk kishte ngacmime. Përkndrazi ne shkonim mirë, argëtoheshim pafund”, është shprehur aktorja për Tirana Post.

Më shumë