Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

A ka paguar Rama vetëm 80 mijë $ për Obamën? Ja rasti tjetër kur ka qenë i pranishëm në takimet e tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0be2b7d1d512d917663c909c5a2dc511

Kryeministri Edi Rama përmendet nga mediat amerikane si personi që ka paguar 80 mijë dollarë me anë të sekserit Bilal Shehut, për të marrë pjesë në një takim të presidentit amerikan Barack Obama. Pavarësisht se ka paguar paratë, mediat theksojnë se Rama nuk u lejua të hynte në takim por u mjaftua vetëm me një foto jashtë ambienteve të sallës ku qëndroi Obama.

Por a është ky rasti i vetëm për të cilin mund të dyshojmë se Rama ka paguar për të qenë në të njejtën sallë me Obamën? Jo.

Vetë kryeministri shqiptar ka rrëfyer një tjetër moment kur ai ka marrë pjesë në një prej takimeve të Obamës, përpara se ky i fundit të bëhej president.

Gjatë një interviste për “Top Story” në Top Channel, Rama ka rrëfyer se si në vitin 2008 ka qenë i pranishëm së bashku me këshilltarin e tij, Endri Fugën, në një takim të kandidatit të atëhershëm demokrat për president të SHBA-së, Barack Obama.  

“Në Denver në 2008, isha bashkë me Endri Fugën dhe Fuga më thotë do Zoti fiton Barack Obama. Unë i thashë që ky do të fitojë dhe do të bëhet President i SHBA dhe t’i do të jesh me mua kur ta takojmë në Shtëpinë e Bardhë”, ka deklaruar Rama në emision më 14 prill të këtij viti, pasi ishte takuar me Obamën në “Shtëpinë e Bardhë”.

Lexo edhe:

Rama i rrëfen Obamës premtimin që i bëri Endri Fugës në vitin 2008

Bilal Shehu pranon akuzat: U paguan 80 mijë dollarë për një foto me Obamën

obamarama1.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img