Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

“A ka opozitë ky vend?” Rama i përgjigjet demokratit: S’ka pasur prej disa kohësh, nuk të sfidojnë…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama po zhvillon bashkëbisedim me demokratët, ku njëri e ka pyetur nëse ka vendi opozitë.

Rama tha se vendi prej kohësh nuk ka një opozitë, jo prej ngjarjes se djeshme por për shkak se nuk kishte një opozitë që të sfidonte mendërisht.

“Sigurisht qe ky vend ka nevojë për opozitë. Ky vend nuk ka opozitë sot ky vend. Jo sepse ndodhi ajo dje por ka kohë që nuk ka opozitë. Sepse nuk është opozitë ajo që kemi pa deri dje. Nuk është një opozitë ajo që nuk të sfidon mendërisht. Që të sfidon me molotov. Kanë përdorur të njëjtat mjete. Ishin të rrethuar dje dhe unë e besoj që realisht kanë kaluan koha të vështira. Ne nuk jemi armiq ne jemi kundërshtar politikë, por jo armiq. Nuk është një opozitë që vinte në zgjedhje dhe sot nuk arrin të ketë as njërin palë dhe as tjetrin që nuk ka minimumin e ndershmërisë me votimin e brendshëm.

Njëri thotë kisha  mija veta që firmosën, tjetri thotë pata 5 mijë veta në një vend që ka 2 mijë karrige”tha Rama ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img