Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

A ka mutacione të virusit në Shqipëri, përgjigjet Fico: Kemi dyshime të arsyeshme se.. (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7a86d932d6ee0852a16b06adc5e8db0a

Drejtoresha e ISHP-së Albana Fico ka bërë me dije se ka dyshime të arsyeshme se variantet e reja të koronavirusit kanë ardhur në Shqipëri.

Sipas saj, pavarësisht nëse kanë ardhur apo jo, ne duhet të tregohemi të kujdesshëm.

Por sipas Ficos me variantin anglez ose jo ne duke të tregohemi të kujdesshëm dhe të respektojmë masat.

Rakacolli: Është një vëmendje shumë e madhe e jona. Po i ndjekim dhe kemi komunikime të rëndësishme me ISHP, por fatkeqësisht akoma nuk na kanë sjellë një përgjigje për të cilët jemi tejet shumë të interesuar, pasi do të kemi më të qartë mënyrën e përballimit.

Fico: Ka një kohëzgjatje të caktuar analiza e mostrës, janë çuar në laboratorin numër një në botë dhe kontaktojmë me to. Ato kanë pyetjet e tyre për të marrë informacionet e tyre. Ajo gjë që askush nuk mund ta ndryshojë është se nuk ka prioritizim, me mutacion pa mutacion ne kemi shifrat, ku kemi një dyshim të arsyeshëm. Fakti që kemi një dinamikë moshore të re, një shtim të menjëhershëm të rasteve, janë të gjithë elementë. Me firmën e Anglisë dhe pa firmën e Anglisë kemi një dyshim të arsyeshëm. Ne duhet të marrim të mirëqenë faktin se virusi është këtu. E rëndësishme është përkujdesja e çdo kujt dhe zbatimi i masave. Biznese tregtare dhe qytetarë jemi në një moment ku akoma kemi mundësi reale për të kthyer këtë faqe të historisë aty ku duhet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img