Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

A ka bërë botox Rama? Sqaron kirurgu estetik: Mund të ketë bërë terapi me…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në rrjetet sociale ka qarkulluar lajmi se kryeministri Edi Rama ka bërë botox.

Vetë kryeministri ditën e djeshme e ka përgënjeshtruar këtë lajm duke thënë “është lajm në mediat që i bëjnë gjithë kohës botox sondazheve të Lulit, fushatës, partisë së Lulit. Lodhja dhe stresi shihen më pak në fytyrën time, nuk është botox, por dielli që ka filluar të shkëlqejë përsëri mbi Shqipëri”.
Në lidhje me këtë ka folur edhe kirurgu Panajot Papa në “zonë e lirë”, i cili tha se kryeministri nuk ka bërë botox, por që mund të ketë bërë ndonjë terapi me vitamin.

Ai tha se trajtime të tilla kanë nisur nga 300 euro brenda vendit, ndërsa jashtë Shqipërisë kushton më shumë.

“Nuk ka bërë botoks, mund të ketë bërë ndonjë mesoterapi me vitamina që japin efekt një përmirësim të lëkurës. Mimika e kryeministrit ka mbetur e njëjta, personat kur bëjnë botoksin nuk kanë mimikë. Ka kremra që mund të kenë peeling, po marrin rastin më banal. Nuk ka bërë as lifting. Kur bën botox, këshillohet të mos vendosësh kapele, por kryeministri kishte veshur sot kapele”, tha mjeku.

Më shumë
spot_img
spot_img