Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

A ka Basha pasaportë amerikane? Berisha: Në dijeninë time s’ka as vizë, agjencitë partnere ta hetojnë për pastrim parash

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se Lulzim Basha nuk ka vizë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

I pyetur në emisionin “Quo Vadis” nëse Basha disponon pasaportë amerikane, Berisha tha se kryedemokrati nuk ka as vizë, “por do ta marrë”, shtoi ai.

Sakaq, Berisha i bëri thirrje agjencive ligjzbatuese të vendeve partnere ta hetojnë Bashën për pastrim parash dhe për “disa probleme të tjera”, për të cilat ish-kryeministri nuk preferoi të flasë më tepër.

Pyetje: A ka pasaportë amerikane Lulzim Basha?

Berisha: Në dijeninë time as vizë nuk ka, por do ta marrë. Ftoj agjencitë ligjzbatuese të vendeve partnere ta hetojnë për larje parash, dhe disa probleme të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img