Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

“A ju flisni për Drejtësi”, Rama i drejtohet opozitës dhe sulmon Berishën: Ju ka drejtuar një i korruptuar, një non-grata

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar ashpër Sali Berishën e opozitën duke thënë se ata nuk mund të flasin për drejtësi kur kanë një person të korruptuar.

Ai tha se PD është drejtuar nga një person i korruptuar që tani ëhstë shpallur non grata.

“Prandaj lideri legjendar e keni non grata. A e dini sa e rëndë është kjo. Ju ka udhëhequr një i korruptuar. Dhe ju flinsi për drejtësi. Ku keni gojë ju të flisni për drejtësi. Edhe kur ju vjen goja ju vjen mbrapsh. DuA të sqaroj cështjen e sigurisë në rajon, dhe përfshirejen e Kosovës. Të përfshihet Kosova në mekanizmin e sigurisë së NATO.

Ka disa vende anëtare të NATO që nuk e njohin akoma Kosovën,.Thirrni mendjen. Se cdo zjarr që iu ndizni ju këtu, është një zjarr që Djeg Kosovën. Me ata ne duhet të jemi kështu nëse duam ta shtyjmë përpara agjende kimbëtare. Ju luftoni me viktimat e të tjerëve” tha Rama.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img