Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

A jeni dakord që protesta të mbahet në 6 dhjetor, kur vijnë krerët e BE në Tiranë? Ja si përgjigjet Meta

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka zhvilluar sot një vizitë në Panairin e Librit në Tiranë.

Meta është ndalur në disa stenda ku ka blerë edhe librat e tij të preferuar, siç u shpreh ai, të fokusuar te historia dhe kultura arbëreshe.

I pyetur nëse është dakord me datën e protestës së PD, që përkon me ardhjen e krerëve të Bashkimit Europian në Tiranë, në kuadër të samitit të Ballkanit Perëndimor, Meta zgjodhi të mos përgjigjet.

“Sot jemi tek libri, jemi tek heronjtë e shoqërisë sonë, sepse dua t’i përshëndes të gjithë, duhet më shumë mbështetje në mënyre që jo vetëm libri të ketë më shumë mundësi të prekur nga sa më shumë lexues, por përmes librit të formojmë qytetarë të denjë për vendin”, u shpreh Meta.


Më shumë