Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“A je mirë? Ndërtesa po rrëzohet”, VIDEO: Raketat izraelite bien në Gaza, gazetari i BBC po raportonte drejtpërdrejt

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ndërtesë është shembur e gjitha në Gaza, pas një sulmi me raketë nga forcat izraelite. Pamjet janë regjistruar drejtpërdrejt dhe janë shpërndarë nga BBC, pasi reporteri i saj ishte live nga Gaza.

Reporteri i BBC Arab, Adnan Elbursh dhe ekipi i tij në Gaza ishin në transmetim direkt kur raketa e parë ra mbi godinën pas shpinës së tyre, ndërsa pak momente më pas një sulm me disa raketa e rrafshoi atë. Ekipi megjithatë vazhdoi transmetimin.

Konflikti i dhunshëm mes Izraelit dhe militantëve Palestinezë ka nisur prej gati një jave dhe prej atëherë më shumë se 100 persona kanë vdekur e dhjetëra të tjerë janë plagosur. Dëmet më të mëdha janë në Gaza.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img