A është Shqipëria brenda rrezes së bombës me hidrogjen të Koresë së Veriut (Harta)

Publikuar tek: bota, më 20:14 07-01-2016 A është Shqipëria brenda rrezes së bombës me hidrogjen të Koresë së Veriut (Harta)

Koreja e Veriut pretendon se ka testuar së fundmi një nga bombat me fuqi të madhe shkatërruese, atë me hidrogjen.

Shteti komunist gjithashtu mburret se ka një raketë, “Taepodong-2”, rrezja e së cilës është plot 6,000 kilometra. Një raketë e tillë do të thotë se me bombën me hidrogjen, Koreja e Veriut tashmë mund ta lëshojë atë aq larg sa Alaska, deri në Rusi dhe në pjesën më të madhe të Kinës. Por që duket se është shumë larg nes pasi distanca Tiranë - Pehnjang është 8369 kilometra.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Video komike, Princit 12 vjeçar nuk pëlqen t’i puthin dorën
Suedia do ndërtojë kopshte dhe trotuare në taracat e pallateve të Stokholmit (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.012720823287964
array(1) { ["section"]=> string(86) "a-eshte-shqiperia-brenda-rrezes-se-bombes-me-hidrogjen-te-korese-se-veriut-harta-29406" }