Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

A është s*ksi ushtrim fizik? Blogerja: Mua më shkonte mendja, por…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3cb3bbbcc42f2bb1940ef026f3c823a6

Blogerja Zhaklina Lakatari njihet për trajtimin e çëshjtjeve të nxehta dhe që kanë të bëjnë më marrëdhëniet seksuale.

Ajo ka folur për stërvitjen, ku tha se pandemia e futi në një lloj depresioni, pasi nuk mund të shkonte dot në palestër.

Padyshim Lakatari nuk la pa përmendur marrëdhënien seksuale, që sipas saj nuk mund të futet tek ushtrimi fizik, por shërben për të çliruar hormonet, duke shtuar se muskujt e barkut nuk mund të bëhen duke bërë seks.

“Seksi hyn te ushtrimi fizik se vë në funksion të gjitha muskujt, po jo i dedikuar për të bërë muskujt. Se nuk bëhen muskujt e barkut duke bërë seks, do ushtrime. Nuk e them unë, po e thotë shkenca që seksi ka të bëjë me sasinë e harxhuar të hormoneve. Për shembull testosteroni ka arritur kulmin dhe lipido duhet çliruar. Edhe mua më shkon mendja për seks, por kur stërvitesha më shumë koha ime shkonte aty dhe hormonet çliroheshin aty”, tha Zhaklina Lakatari  në emisionin “Nuk është karantinë”.

Më shumë

spot_img
spot_img