Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

A është e sigurt Toka nga asteroidët? NASA tregon se çfarë do të ndodhë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Së fundmi shumë thashetheme qarkullojnë mbi asteroidët të cilët po I rrotullohen Tokës. Natyrisht, të gjithë janë në ankth dhe disa prej jush besojnë se asteroidët do të sjellin shkatërrimin e planetit tonë.

Mirëpo, NASA ka dhënë një sqarim pas studimeve të bëra të atmosferës.

albsig

Asteroidi 99942 Apophis që u identifikua në 2004-ën, nuk do jetë rrezik për tokën as për 100 vitet e ardhshme.

Ky lajm është konfirmuar nga vetë përfaqësuesit e NASA-s duke i qetësuar të gjithë ata që besonin se ky asteroid do të ishte një rrezik serioz.

Apophis ka përmasat e 3 fushave të futbollit dhe nëse do përplasej me Tokën do të shkaktonte mjaft dëmtime.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img