Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

A e njihni Sali Berishën kryetar të PD-së? Ambasadori i Austrisë jep i prerë: Fjalën e fundit e thotë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i Austrisë në Shqipëri, Christian Steiner është pyetur se nëse e njeh ish-kryeministrin Sali Berisha si kryetarin e Partisë Demokratike.

Steiner u shpreh se “fjalën e fundit”e jep Gjykata e Apelit dhe e rëndëishme është që të kemi një opozitë të fortë.

albsig

“Ne ndjekim zhvillimet, është politike e brendshme në Shqipëri, si diplomat nuk e komentoj. Duhet të shikojmë si do jetë vendimi i gjykatës, atëherë për ne është e rëndësishme është që të kemi një opozitë të fortë”, tha ai.

Pyetje: Ambasador, kur thoni për vendimin e gjykatës, keni parasysh dhe marrëdhëniet me Berishën?

Steiner: Do të shikojmë si do jetë vendimi

Pyetje: Në rast se fiton Berisha, do keni marrëdhënie me të?

Steiner: Do ta shikojmë, presim vendimin e gjykatës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img