Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

A e dini sa fiton Bill Gates në një sekondë? Do të vendosni duart në kokë kur të lexoni shifrën marramendëse

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Bill Gates është njëriu i katërt më i pasur në botë, pasuria e tij kap vlerën marramendëse 146 miliardë dollarë.

Mirëpo, a ju ka shkuar ndonjëherë në mendje sa fiton Bill Gates në një sekondë?  Nëse jo, po ju themi se vetëm për një sekondë Gates fiton plot 4630 dollarë.

Nëse ai do të shpenzonte 1 milion dollarë në ditë do t’i duheshin më shumë se 400 vjet për të shpenzuar të gjithë pasurinë e tij.

Kujtojmë se para dy ditësh Gates lajmëroi se ai dhe bashkëshortja po i japin fund martesës 27-vjeçare nga e cila kanë tre fëmijë.

“Pas një mendimi të gjatë dhe shumë pune, ne kemi marrë vendimin për t’i dhënë fund martesës sonë. Gjatë 27 viteve të fundit, ne kemi rritur tre fëmijë të mrekullueshëm dhe kemi ndërtuar një fondacion që punon në të gjithë botën për t’i mundësuar të gjithë njerëzve të bëjnë jetë të shëndetshme dhe produktive. Ne vazhdojmë të ndajmë një besim në misionin tonë dhe do të vazhdojmë të punojmë së bashku në fondacion, por nuk besojmë më se mund të rritemi së bashku si çift në fazën e  ardhshme të jetës sonë. Ne kërkojmë hapësirë dhe privatësi për familjen tonë”, tha Bill Gates në këtë deklaratë të papritur.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img