Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

A duhet të jepte dorëheqjen Lulzim Basha? Sali Berisha “ia lë topin” kreut të PD: I takon atij, unë përvete e kam bërë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryeministri Sali Berisha, i pyetur nëse duhet të jepte dorëheqjen Lulzim Basha pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit, “ia ka lënë topin” në dorë kreut të PD. Sipas Berishës, ai vetë e ka dhënë kur humbi në 2013.

“Kjo është çështja e individit, por kjo pyetje nuk mund t’i bëhet dikujt që e ka dhënë dorëheqjen. Për mua shekullin e shqiptarëve e përmbys droga, krimi dhe pazaret me territoret. Kur e shndërron vendin në delen e zezë duke e quajtur Shqipërinë narko-shtet dhe qendër të krimit Evropian, aq sa kërkojnë heqjen e vizave. Koha ecën pas dhe para”, është shprehur Berisha dje në “PolitikOn”.

Ndërkohë, për garën në PD ai tha se nuk mbështet asnjë kandidat.

“Unë nuk preferoj asnjë kandidat dhe u bëj thirrje demokratëve që të bëjnë gjithçka për dinjitetin e kësaj gare sepse është në interesin më të mirë të PD-së që të dalë faqebardhë. Unë nuk ndërhyj për asnjë kandidat”,shtoi ish-kryeministri.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img