Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

A duhet të ashpërsohet dënimi për autorët përsëritës? Rama publikon videon me opinionet e qytetarëve për Këshillimin Kombëtar

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video me përgjigjet e qytetarëve, në lidhje me pyetësorin e Këshillimit Kombëtar.

Pyetja e radhës lidhet me autorët të cilët përsërisin krimet dhe nëse Shqipëria duhet të ashpërsojë dënimet e rënda kundër personit.

Qytetarët kanë dhënë opinionet e tyre, ku disa prej tyre thonë se janë dakord me ashpërimin e ligjit për ata që përsëritin krimet.

Postimi i plotë i Edi Ramës:

KËSHILLIMI KOMBËTAR – VAZHDON MBLEDHJA E OPINIONEVE

#LeTëDëgjojmëNjëriTjetrin

#TëBashkuarJoTëNdarë

Ja disa përgjigje me video të qytetarëve për pyetjen nëse Shqipëria duhet të ashpërsojë dënimin e autorëve përsëritës në kryerjen e krimeve të rënda kundër personit, duke e dyfishuar dënimin për ta dhe duke hequr të drejtën e gjykimit të shkurtuar për autorët që kryejnë dhunë në familje dhe krime ndaj fëmijëve. Të tjerë thonë se dënimet në fuqi janë të mjaftueshme për përsëritësit dhe dhunuesit ndaj familjes e fëmijëve.

435,214 qytetarë janë përfshirë deri tani në Këshillimin Kombëtar duke dhënë opinionet e tyre përmes platformës www.keshillimikombetar.al dhe kanë kthyer me postë pyetësorët e plotësuar


Më shumë