Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

A do thyhet rekordi? Ja sa ka qenë temperatura më e ulët në Tiranë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3780f595c158bf3c4f359ec20ffc93a3

Prej ditës së djeshme i gjithë vendi është përfshirë nga temperatura ekstremisht të ulëta, ndërsa qytete si Durrësi, Tirana dhe Berati janë zbardhur nga rreshjet e borës.

Meteorologët parashikojnë se acari do të vijojë edhe në ditët e ardhshme me temperatura deri në -16 gradë në disa vende.

Mesdita e së dielës e gjen kryeqytetin me termometrin që shënon 1 gradë celcius, ndërsa gjatë natës pritet të arrijë deri në -8 ndërsa të hënën deri në -9 C, raporton newsbomb.al.

Në Tiranë, rekordi i temperaturës më të ulët është -9.9 C, shënuar më 15 janar të 1968-ës.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img