Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

A do të vaksinohen fëmijët? Përgjigjet Rakacolli: Do të marrim shumë shpejt vendimin, sugjerohet të merret edhe vaksina e gripit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli komnetoi situatën pandemike në vendin tonë, duke iu bërë apel qytetarëve që të vaksinohen kundrë Covid-19.

E pyetur nëse do të vaksinohen fëmijët dhe kur do të merret një vendim për dozën e tretë të vaksinës, Rakacolli tha se shumë shpejt do të merret një vendim i tillë. Për vaksinën e gripit ajo tha në “News 24” se mund të merret në çdo moment, madje edhe në të njëjtën ditë me vaksinën anti-Covid-19.

Pyetje: A do vaksinohen fëmijët, po doza e tretë kur do nisë?

Rakacolli: Për vaksinimin e moshave nën 18 vjeç dhe për dozat e treta do të marrim një vendim shumë shpejt.

Pyetje: A mund ta bëjmë vaksinën e gripit?

Rakacolli: Po, patjetër, madje rekomandohet mund të bëhet edhe në të njëjtën ditë me vaksinën e Covid-it. Vaksina e gripit do të fillojë tani.

Pyetje: A do të ulet ora policore?

Rakacolli: Kjo varet në varësi të shifrave, se si do t’i kemi ato. Deri në diskutimet që kemi bërë, të javës së kaluar, shifrat nuk na sugjerojnë një gjë të tillë, por jemi në varësi të shifrave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img