A do të ketë reshje shiu nesër? Mësoni ndryshimet në temperatura

Publikuar tek: aktualitet, më 22:34 13-08-2019 A do të ketë reshje shiu nesër? Mësoni ndryshimet në temperatura

Instituti Meteorologjik Ushtarak, ka publikuar se si do të jetë moti ditën e nesërme më 14 gusht 2019.

Sipas IGJEUM, mundësia për ndonjë shtrëngatë gjatë mesditës dhe pasdites në terrenet malore është mjaft e vogël.

RESHJET

Nesër (e mërkurë, dt.14) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë si dhe lokale të dobëta në qarqet Durrës, Tiranë dhe Elbasan (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark) në orët e mesditës dhe pasdites.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë, dt.14) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 30 °C

në vendet e ulëta: 22/ 33 °C

në vendet malore: 18 / 32 °C.

ERA

Nesër (e mërkurë, dt.14) era do të fryjë e lehtë deri mesatare në gjithë territorin.

 

68688926_1417379255082583_2351076926170333184_o.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090649127960205
array(1) { ["section"]=> string(70) "a-do-te-kete-reshje-shiu-neser-mesoni-ndryshimet-ne-temperatura-175255" }