Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

A do të ketë mbyllje të plotë? Ministri mbledh IKSHP: Sot merret vendimi, shqetësimi është i madh

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

38c68fe21b900184e734f10f01ad3bf5

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj pritet të deklarojë masa të reja shtesë ndaj pandemisë së koronavirusit.

Ditën e sotme ai do të takohet me Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik, ku do të vendosen edhe për masat e reja. Nuk përjashtohet as mbyllja lokale e atyre që konsiderohen si zona të nxehta në Kosovë, ndonëse Zemaj thotë se “mbyllja është opsioni i fundit”.

“Të hënën pasdite do të ulemi të bisedojmë me IKSHP dhe Bordin dhe nëse është e nevojshme që të ndërmarrim edhe ndonjë masë që e ul infeksionin dhe zbrit rastet spitalore që janë shqetësimi më i madh”, u shpreh ai.

I pyetur nëse do të ketë mbyllje totale në Kosovë, Zemaj tha:

“Të gjitha rekomandimet që vijnë nga profesionistët, edhe për mbyllje, do ta shohim edhe ditën për kufizimet që duhet të ndërmarrim. Mbyllja është opsioni i fundit”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img