Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

A do të kemi shtrëngim të masave? ISHP: Grumbullimet kanë shtuar infektimet

Lajme të ngjashëm

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, ka folur mbi situatën epidemiologjike në vend. Në një deklaratë për mediat Fico ka deklaruar se autoritetet shëndetësore po mbajnë nën mbikqyrje shkollat dhe universitetet.

Anëtarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve apelon për respektim të tyre ndërkohë që nuk përjashton mundësinë  e shtimit të kufizimeve në rast  të përkeqësimit të treguesve epidemiologjik.

Për të shmangur përkeqësimin e situatës teksa rastet vijojnë të jenë në ritja, Fico është ndalur tek rëndësia e vaksinimmit duke thënë se kjo është e vetmja mënyrë për të mbajtur nën kontroll Covid-19 dhe për të shpëtuar jetët.


Më shumë