Tirana
few clouds
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
43 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

A do të ekstradohet drejt Italisë “Zoti i Drogës”? flet Manja: Rast që do trajtohet me palën italiane në nivel tjetër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja është pyetur nga gazetarët në lidhje me vendimin që do marrin autoritetet shqiptare për Alket Hatian, i cilësuar si “Zoti i drogës”dhe nëse do të ekstradohet drejt Italisë.

Ai tha se raste të tilla do të trajtohen e palën italiane në një nivel tjetër.

“Alketa Hatia, një i akuzuar për trafik droge në Itali, që i ka pranuar akuzat, ka vuajtur 16 vite burg për krimin e kryer atje. Për të njëjtën çështje, Gjykata e Lartë i ka hapur rrugë ekstradimit të tij, çka do të thotë se personi në fjalë rrezikon që të vuaj 20 vite dënim për të njëjtën çështje. A ka ardhur koha zoti ministër, nisur nga ky rast dhe të tjera, që ju të diskutoni për një marrëveshje me shterin italian, që të njihen vendimet e gjykatave nga autoritetet italiane?” e pyet nga gazetarja.

“Lidhur me rastin që citoni ne e kemi marrë këtë shqetësim nga qytetari, në portalin ‘Shqipëria që duam.al’. Është rast që ka marrë zgjidhje me vendim të formës dhe nga gjykatat në Shqipëri. Ministria e Drejtësisë në këtë proces është thjesht zbatuese e vendimeve gjyqësore. Rasti si ky dhe dy të tjera do t’i trajtojmë me palën italiane në nivel tjetër”, tha Manja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img