A do lejohet lëvizja e makinave? Policia e Shtetit jep sqarimin përfundimtar për nesër

Publikuar tek: aktualitet, më 14:01 30-05-2020 A do lejohet lëvizja e makinave? Policia e Shtetit jep sqarimin përfundimtar për nesër

Policia e Shtetit ka sqaruar edhe një herë udhëzimin për lëvizjen e automjeteve për ditën e nesërme.

Përmes një deklarate zyrtare, Policia informon qytetarët se nesër do të lejohen makinat  dhe nuk do të ketë asnjë ndalim të qarkullimit.

Sakaq, blutë do të përqendrohen vetëm në ndalimin e lëvizjes mes zonave, konkretisht të kuqe.

Kujtojmë që më herët policia doli në kundërshtim me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, duke thënë se nuk do të ketë lëvizje automjetesh.

LEXO EDHE:https://www.newsbomb.al/e-diela-me-apo-pa-makina-qytetaret-ne-dileme-rama-lejon-levizjen-e-lire-policia-e-kundershton-208402

Sqarim i Policisë së Shtetit:

Policia e Shtetit, duke rivleresuar komunikimin me Ministrine e Shendetesise në lidhje me Udhezimin per ditën e diel, 31 maj, pa makina, informon edhe njehere qytetaret se nuk do te kete ndalim te qarkullimit te automjeteve brenda qyteteve as ditën e diel.

Policia do te perqendrohet vetem ne ndalimin e levizjes mes zonave, qe edhe neser do te jene zona te kuqe.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098819732666016
array(1) { ["section"]=> string(92) "a-do-lejohet-levizja-e-makinave-policia-e-shtetit-jep-sqarimin-perfundimtar-per-neser-208409" }